TÉMA TÝDNE

..záleží na každém z nás

15. února 2016 v 20:56 | Chl.

Netuším jak někdo vůbec může vyčíslit cenu života. Vždy, když sleduju případy u soudů, jak někdo vysoudil milióny na někom, kdo připravil o život jeho blízkého - ať už úmyslně nebo ne - to hodnotit nemůžu. Ano, sice se na nějaký čas zabezpečí, ale vzpomínky - ty se koupit nedají. A o to víc smutnější je, když se lidé soudí jen za vidinou těch peněz.

Proč je rozdíl v cenách, kdy umře matka, sestra nebo teta? Proč bych měla je cenově ohodnotit, když je miluju všechny stejně? Spousta lidí bude namítat -vždyt tvoje máma se o tebe stará, vychovává...existují někde tabulky, podle kterých se lidé hodnotí? Podle toho, kolik nám dají dárků nebo kolik chvil se mnou prožili? Nebo snad i jinak?.

Miluju svůj domov

9. února 2016 v 19:08 | Chl.
Ležím na svém letišti, popíjím horkou čokoládu, nohy si chumlám v teplých bavlněných ponožkách, které jsem dostala od babičky k vánocům a poslouchám v televizi první díl Harryho Pottera. Založila jsem si tento blog a přemýšlím nad prvním tématem, které bych tu chtěla popsat. Je to téma týdne a to "DOMOV"

Budu znít nejspíš hnusně, sobecky a tolik slov okolo ale jsem ráda, že svůj domov mám. Není to nóbl dům, je to rodinný domek na vesnici a už by asi taky rekonstrukci snesl. Ale jsem na něj hrdá. Hrdá, protože ho postavil můj otec vlastníma rukama v době, kdy jsem se narodila a táta ještě musel být na vojně. Hrdá jsem na něj proto, že máme zahradu, kam si v létě mohu lehnout do stínu ovocných stromů a případně vůně květin, které přežili tatínkův nálet s round upem (hubič plevelu).
 
 

Reklama