..záleží na každém z nás

15. února 2016 v 20:56 | Chl. |  TÉMA TÝDNE

Netuším jak někdo vůbec může vyčíslit cenu života. Vždy, když sleduju případy u soudů, jak někdo vysoudil milióny na někom, kdo připravil o život jeho blízkého - ať už úmyslně nebo ne - to hodnotit nemůžu. Ano, sice se na nějaký čas zabezpečí, ale vzpomínky - ty se koupit nedají. A o to víc smutnější je, když se lidé soudí jen za vidinou těch peněz.

Proč je rozdíl v cenách, kdy umře matka, sestra nebo teta? Proč bych měla je cenově ohodnotit, když je miluju všechny stejně? Spousta lidí bude namítat -vždyt tvoje máma se o tebe stará, vychovává...existují někde tabulky, podle kterých se lidé hodnotí? Podle toho, kolik nám dají dárků nebo kolik chvil se mnou prožili? Nebo snad i jinak?.


Nechci tohle nikdy zažít a rozhodně si nepřeju, aby to zažil někdo další ačkoliv se to bohužel stává.

Co vlastně určuje cenu našich životů? Každý má svůj vlastní pohled, každý z nás je vychovávaný jinak, k jiným hodnotám. Každý žije svůj život podle nejlepšího svědomí a vědomí. Podle sebe soudím tebe? To tu opravdu nelze používat. Nemám slitování s lidmi, kteří vědomě zabijí jinou bytost.

Pro mě nejvyšší cenu života tvoří vzpomínky a chvíle s blízkými - nedají se vyčíslit a zahřejí vždy na srdci, když si člověk vzpomene a zasměje se. Láska, přátelství, společné chvíle, smích, sdílení strastí - to se nedá vyčíslit, za to se dá jen děkovat.

Jaký názor máte vlastně vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama