Still Alice

9. února 2016 v 20:50 | Chl. |  RECENZE


STILL ALICE
Pořád jsem to já

Napsala: Lisa Genova

Překlad:-
Nakladatel: Práh
Jazyk: česky
Pořadí vydání: 1.
Rok a měsíc vydání: 2015/04
Počet stran: 244
Vazba: Pevná

Já vlastním: Paperback verzi v anglickém jazycePopis: Alice Howlandová je hrdá na to, co v životě dokázala. Ačkoli jí bude teprve padesát, je uznávanou profesorkou kognitivní psychologie na Harvardu a světově proslulou odbornicí v oboru psycholingvistiky, má tři dospělé děti a úspěšného manžela, také známého vědce. Zničehonic se však u ní začne projevovat nezvyklá zapomnětlivost a chvilkové ztráty orientace a do jejího života vstoupí tragická diagnóza časné formy Alzheimerovy choroby.Nevyhnutelné příznaky počínající demence ji pomalu připravují o osobnost a dříve tak nezávislá a ambiciózní Alice se učí žít pro přítomnou chvíli.
více na bux.cz

A teď já: Nikdy jsem nebyla čtenář anglických knížek - nebavilo mě to, jak mi to šlo pomalu a i ten příběh většinou stál za prd. Knihu jsem si koupila v loňském roce a to jenom proto, že na obalu byla moje oblíbená herečka Julianne Moore. Nu což, vypadalo to pěkně a pustila jsem se do čtení. Po několika stránkách knihy jsem už ani nevnímala, že je to v angličtině. Alice, skvělá profesorka psychologie, která má skvělou rodinu, manžela a dokonalou kariéru se vám představí tak, že se dokážete vcítit do její kůže. Prožijete s ní i první příznaky, strach, beznaděj a boj se zákeřnou nemocí. Prožijete její proměnu. Její pád a nutnost opustit její milované povolání. To by ale nebyla Alice, aby se vzdala lehce. Má skvělou oporu v rodině.

Knihu hodnotím rozhodně 10/10. Doporučuji si ji přečíst - život s Alzheimerem opravdu není jednoduchý a možná vám to dá nový pohled na věc.
Bohužel, už tak přívětivý slova k filmu nemám. Důležité pasáže z knihy ve filmu nejsou, zdá se mi, že některé scény jsou zpřeházené tak, že to dává i jiný smysl. Přesto obsazení bylo skvělé, i Kristen Stewart mě mile překvapila. Až na ty "drobnosti" stejně si ten film pouštím často - takže 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Viděli jste nebo četli Still Alice?

Ano, líbilo se mi 100% (3)
Ano a nelíbilo se 0% (0)
Ne 0% (0)
jiná možnost :) 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama