Miluju svůj domov

9. února 2016 v 19:08 | Chl. |  TÉMA TÝDNE
Ležím na svém letišti, popíjím horkou čokoládu, nohy si chumlám v teplých bavlněných ponožkách, které jsem dostala od babičky k vánocům a poslouchám v televizi první díl Harryho Pottera. Založila jsem si tento blog a přemýšlím nad prvním tématem, které bych tu chtěla popsat. Je to téma týdne a to "DOMOV"

Budu znít nejspíš hnusně, sobecky a tolik slov okolo ale jsem ráda, že svůj domov mám. Není to nóbl dům, je to rodinný domek na vesnici a už by asi taky rekonstrukci snesl. Ale jsem na něj hrdá. Hrdá, protože ho postavil můj otec vlastníma rukama v době, kdy jsem se narodila a táta ještě musel být na vojně. Hrdá jsem na něj proto, že máme zahradu, kam si v létě mohu lehnout do stínu ovocných stromů a případně vůně květin, které přežili tatínkův nálet s round upem (hubič plevelu).Nedávno jsem na blogu seriouszone, který vede Lucka a ráda ho navštěvuju narazila na její článek "Jsem měšťák z vesnice" a už to mě donutilo trochu přemýšlet o všem možným. Proč vlastně nemám vlastní byt třeba v centru Prahy? Proč stále ve svém věku bydlím u rodičů (pro rejpaly, ne zadarmo a mamahotel opravdu nemám). Otázku dostávám opravdu skoro denně, kdykoliv se vracím vlakem domů. Jakmile vlak najede na most přes řeku, která nás odděluje od vedlejší vesnice, rozprostře se předemnou spoustu polí, stromy, linoucí se řeka, kopce se stády zvířat, lesy,romanticky osvícené zapadajícím sluncem...tohle je pro mě domov. Místo, kam se já ráda vracím, kde se cítím sama sebou, místo,kde můžu řádit se svými zvířaty, sourozenci, potkávát se s rodinou, s přáteli.

Přesto mi srdce praská, když vidím především děti a lidi, kteří o svůj domov přišli - ať vlastní vinou či přírodní kastrofou či jakkoliv. Nikdy nevím, co vlastně těm lidem pořádně říct, když k nám příjdou do kanceláře a vypráví svoje životní příběhy. Přála bych si provozovat co největší hotel na světě, na tom nejkrásnějším místě na světě a mít tam všechny, kteří o svůj "domov" přišli. Vím, že je to nesplnitelný přání. Kéž by to nějak šlo.

Pokud jste to dočetli až jsem (což bude malý zázrak), budu ráda za jakýkoliv i drobný komentář :) Pokud i vy jste napsali téma týdne, dejte vědět - ráda si počtu :)


Credit for frames: pixelberrypie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama